Tai sistematiška ir pakopomis įgylėjanti dvasios ugdymo mokymo programa. Ją apima savaitgalio stovyklos, retritai, praktiniai ir teoriniai seminarų formatai, online seminarai, kūno judesio dirbtuvės, asmeninės konsultacijos ir kt.

– Stojimai vyksta du kartus per metus vykstančiuose įvadiniuose retrituose kuriuose yra išsamiai supažindinama akademijos veikla, kryptys, mokymo ir mokymosi gairės, bei sudalyvaujama įvadiniame seminare „Įvadas. 4 tauriosios tiesos”. Po šio susitikimo, norintys gali tęsti mokymąsi pagal programos numatytą tvarkaraštį.

– Susitikimai vyksta preliminariai kartą į mėnesį, tvarkaraštis su temomis ir datomis yra pateikiamas po įvadinio seminaro.

– Mahayana akademija pateikia virš 30 pakopomis gilėjančių temų, todėl dalyvauti sekančiame seminare galima tik prieš tai sudalyvavus ankstesniuosiuose. Taip pat galima bet kada kartoti ir grįžti į jau praėjusias temas.

– Akademijos nariais gali tapti tie kurie neturi psichinių sutrikimų ir nevartoja intoksikantinių medžiagų.

– Narys iš uždaros naujienų grupės automatiškai atjungiamas jei 4 mėnesius nepasirodo jokiame gyvame susitikime.

– Akademijos veikla yra ne pelno siekianti todėl mokymai neturi fiksuotos kainos (t.y. susitikimo išlaidos + savanoriškas atlygis / padėka pagal galimybes)

– Mokytojai gali koreguoti temas, susitikimų datas, formatus bei asmeniškai skiriamas praktikas.